NIR ROITMAN
Long exposure - blog.jpg

בלוג צילום

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני, הבלוג שלי מדבר בגובה העיניים. מגוון פוסטים בבלוג עם טיפים טובים לצילום שחלקם הגדול נותן משמעות חדשה לגישה שלכם כצלמים וגם למתעניינים.

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני - לפחות זה מה שאני מאמין בו. אני כן מאמין שבלוג צילום יכול גם לדבר על צילום כתרבות מהנה ולא רק כדף של נוסחאות מסובכות. אני מקווה שתמצאו את בלוג הצילום באתר שלי כייחודי ומקווה שזה יעניין אתכם שכן הבלוג צילום שלי מדבר על צילום בגובה העיניים בצורה נגישה.

אני לא מדבר כאן על דברים טכנים ומנסה יותר לדבר על משמעות ודעות על עולם הצילום. אמנם יש פוסטים על טיפים לצילום, אבל אתם גם תתקלו בהרבה טיפים לא ישירים שבאים כגישה פילוסופית שיגרמו לכם לחשוב יותר לעומק לפני שאתם מתחילים לצלם. בבלוג תשמעו דעות על דברים מעניינים שאולי מעסיקים או עוברים בראשם של צלמים או אנשים שמתעניינים בצילום.

אני שם אצלי כמטרה בבלוג צילום שלי גם לעניין אנשים רגילים שלא ממהרים להפוך לצלמים, אך יודעים שאין מה לעשות וצילום זה כבר חלק מהחיים שלנו בעידן הדיגיטלי. אתם מוזמנים לקרוא בבלוג ומקווה שתהנו. אם נהניתם מפוסט מסוים - אני אשמח אם תשתפו את הכתובת שלו ברשתות החברתיות או אפילו באתר או בבלוג שלכם ותספרו בכמה מילים לקוראים הבאים למה אתם מאמינים שהם יהנו מאותו פוסט.

צילומי משפחה - חוויה חיובית עם זיכרון שנשאר לתמיד

המשפחה שלנו היא לרוב הסביבה הקרובה ביותר אלינו. המשפחה של כל אחד מאיתנו יכולה להיות מקור הכוח שמוביל אותנו וגורם לנו להיות מי שאנחנו. בכל שלב בחיים שלנו יש משמעות חשובה מאוד לתא המשפחתי לביסוס האמונות שלנו, הרגשות שלנו, האהבות שלנו והרצונות שלנו. חלק גדול מנקודות ציון הדרך שלנו בחיינו נקשר לתמונה המשפחתית שמתהווה ומשתנה כל הזמן מולנו. מהי נקודת ההתחלה? אולי אין התחלה, יש רק התהוות והרבה התחלות. יש שיגידו שזה מתחיל באהבה בין זוג שמחליט שהוא רוצה להתחיל מסע ארוך ומופלא ולהקים משפחה אך גם הם כבר חלק ממשפחה קיימת. יש הרבה נקודות במסע הזה ולכל אחד יש תמונה בראש או אולי צילום אמיתי של רגע שיישאר שם כדי להנציח את אותו רגע. הצילום של התינוק החדש במשפחה, צילום משפחתי עם התינוק החדש. לפעמים תמונה אחת של צילום עם המשפחה הטרייה ינציח לנו חוויה שלמה של השנים הראשונות במסע. לא תמיד נצליח לצלם את הצעד את הראשון של הילד שלנו, אבל נזכור אותו וניזכר בו בכל צעד נוסף שהוא יעשה. לילד או לילדה שלכם יהיו הרבה התחלות חדשות ונקודות ציון כאלה שכנראה גם אתם עברתם.

כל התחלה חדשה אצל המשפחה תמיד תיצור לכם געגוע לזיכרון שלכם של אותה חוויה.  את אותם חוויות אתם תרצו לזכור ולהיזכר בהם גם בעתיד. חגיגות יומולדת, המעבר לגן, המעבר לכיתה א, צילומי הבת המצווה... לחלקנו יש צילומי משפחה מהחגים עם המשפחה המורחבת שמזכירה לנו סיפורים מצחיקים וגם חשובים מההיסטוריה המשפחתית שלנו. התמונות של המשפחה שלנו ילוו אותנו כל החיים. אמא שמראה צילום של המשפחה שלה כשהיא הייתה קטנה, או צילום של סבתא כשהייתה צעירה. לרובנו אין פריט יותר חשוב לנו בהיסטוריה המשפחתית שלנו מאשר תמונות של הקרובים שלנו. אם בעבר היינו יכולים להיות ברי מזל אם הייתה לנו לפחות תמונה אחת של המשפחה שלנו, היום המצב שונה. היום אנחנו חיים בעידן שבו אנחנו יכולים לתעד ולשמור אלפי תמונות של המשפחה שלנו בכל רגע. הכל הפך להיות נגיש יותר ויותר. זאת ברכה אמיתית שיש לנו. אבל לפעמים מרוב תמונות אנחנו מאבדים את הקשר והחוויה האישית לכל תמונה שהופכת להיות עוד תמונה.

לא כולנו מצליחים לתעד את צילומי המשפחה שלנו בצורה שבה אנחנו רוצים לזכור אותה. לפעמים אנחנו רוצים לתעד תקופה בחיים המשפחתיים שלנו ורוצים שהחוויה תישמר גם בתמונה. צלם משפחה שיודע איך להנציח את אותם חוויות בתמונות שלו הוא אולי הפיתרון לאותה חוויה רומנטית שאיבדנו עם ההתקדמות הטכנולוגית. החוויה בלהתארגן לכבוד צילומים, להתלבש בבגדים שאנחנו הכי אוהבים וכמובן לחייך עם המשפחה שלנו זה משהו שיכול להיות קסום שחסר לנו בעידן של היום.  צלם משפחה או צלמת משפחה צריכים לדעת מה לעשות מבחינה טכנית, אבל גם לדעת שמולם יושבת משפחה אמיתית שצריכה את היחס שיוציא ממנה את החיוך הכי יפה שכדאי להנציח. לא חייבים לחכות לאירוע או חג בשביל צילומי משפחה. הילדים גדלים, מתווספים עוד ילדים למשפחה, ואנחנו גם מתבגרים

. כל יום חדש הוא עוד יום שכדאי לנו להוקיר ואולי צילום של המשפחה שמתפתחת זה מה שאנחנו צריכים לפעמים. אני בתור צלם אוהב להתבונן ולחקור תמונות ואיך הם נעשו. אכן יש הרבה תמונות שאני אוהב שנעשו על ידי גדולי הצלמים מהמאה הקודמת וגם מהדור שלנו. אבל עדיין אחרי הכל, התמונות שאני הכי אוהב אלו התמונות שיש לי עם המשפחה שלי. לדפדף בתמונות שבאלבום שבהם אני גדל מעמוד לעמוד ורואה איך החיוך נשאר אותו חיוך. צילומי המשפחה שלי הם אכן הדבר הכי יקר לי בעולם. אמנם זה באמת חשוב לבחור את הצלם משפחה או צלמת משפחה שהכי יתאים לכם, אבל לא משנה מי הוא יהיה – תבואו מחויכים ומוכנים כי עוד מעט יצלמו אתכם לתמונה שתשמר בהיסטוריה המשפחתית שלכם לעד.

לינק לגלריה שלי של צילום משפחה https://www.roitmanphoto.com/family-photography

אהבתם? נהניתם? למדתם? מוזמנים לקרוא עוד פוסטים בבלוג הצילום שלי בלינק הבא www.roitmanphoto.com/blog

ניתן להגיב כאורחים מבלי להשאיר פרטים מזהים כגון מייל. רק לרשום שם וניתן לבחור למטה להגיב כאורחים.

Nir RoitmanComment