Fine-art-photography.jpg

בלוג

בלוג שמדבר על צילום בגובה העיניים. מנסה להיות פחות טכני ויותר על משמעות. מזמין את קוראיו לחוות ולשמוע דעות על עולם הצילום.

אני מקווה שתמצאו את בלוג הצילום באתר שלי כייחודי ומקווה שזה יעניין אתכם. בלוג הצילום שלי מדבר על צילום בגובה העיניים. אני לא מדבר כאן על דברים טכנים ומנסה יותר לדבר על משמעות ודעות על עולם הצילום. אמנם לא תראו כאן ביקורות על ציוד ולימוד טכני, אבל תשמעו בבלוג דעה על דבר מעניין שאולי מעסיק או עובר בראשם של צלמים או אנשים שמתעניינים בצילום. המטרה שלי בבלוג היא גם לעניין אנשים רגילים שלא ממהרים להפוך לצלמים אך יודעים שאין מה לעשות וצילום זה כבר חלק מהחיים שלנו בעידן הדיגיטלי וזה מעניין את רובנו.

רוצים ללמוד צילום? האם מתאים לכם בית ספר לצילום או ללמוד לבד?

מעוניינים ללמוד צילום ומתלבטים מה הדרך הנכונה? שואלים את עצמכם מה ההבדל בין ללמוד צילום לבד לבין ללמוד צילום בבית ספר או קורס לצילום? פוסט זה יעזור לכם אולי לחשב מסלול מחדש.

Read More
צילום רחוב והכוח של תמונה להמציא סיפור שלא קרה

האם צילום רחוב הוא הדרך של עולם הצילום ללמד את הצופים שלו על אינטילגנציה רגשית? ניתוח צילומי רחוב ומגוון הסיטואציות המופיעות בו גורם לצופה יותר להפעיל את הדימיון מאשר בתחומים אחרים בצילום.

Read More
הגבול הדק בין צילום רחוב לאומנות יפה. אנשים ללא פנים.

על הגבול הדק בין צילום רחוב לאומנות יפה ניתן ליצור דברים מופלאים. השאיבה הרעיונית משני העולמות הללו יוצרת משהו חדש שנוטה יותר להיקרא אומנות יפה אך זה תלוי בכם ובחזון שלכם.

Read More
מה זה שת"פ בצילום ומה עומד מאחורי שיתופי פעולה לטווח ארוך.

מה זה שת"פ בצילום והאם אנחנו צריכים אותם? האם שיתופי פעולה ארוכי טווח נחשבים יותר לפרויקטים אישיים? וכצלמים למה שלא תאמצו חבר אומן?

מה זה שת"פים בצילום והאם אנחנו צריכים אותם? האם שיתופי פעולה ארוכי טווח נחשבים יותר לפרויקטים אישיים? וכצלמים למה שלא תאמצו חבר אומן?

Read More
צילומי משפחה - חוויה חיובית עם זיכרון שנשאר לתמיד

צילומי משפחה מקצועים ומהנים הם חוייה כיפית לכל המשפחה . צילום משפחה מקצועי גם משאירים אתכם עם זכרונות מצולמים ונפלאים של תקופות נפלאות שרק צלם משפחה טוב יוכל לתעד.

Read More
עתיד עולם הצילום - תמונות ללא מצלמה, אינטיליגנציה מלאכותית ועוד

מה צופן לנו עתיד הצילום שהולך לשנות את התעשייה ואת העולם שבו אנחנו חיים? בעתיד לא נצטרך צלם כדי להצטלם בסטודיו, נוכל לצלם חדר מבלי להיות בתוכו, לא נצטרך לדעת תאורה כדי להאיר מצולמים, אפילו לא נצטרך להצטלם כדי שיהיו לנו תמונות חדשות של עצמנו.

Read More
מתי זה הזמן הנכון לחזור לכבוש יעד שצילמנו עם תמונה מנצחת חדשה?

האם יש בכם רצון לחזור שוב לאותו יעד או נוף שכבר צילמתם? מרגישים עם הזמן שעוד לא כבשתם את היעד לגמרי עם תמונת נוף מנצחת? מתי זה הזמן הנכון לחזור לאותו יעד או נוף כדי לצלם אותו שוב? מוזמנים לקרוא.

Read More
מה זה צילום פורטרט אמיתי ? הידוע כדיוקן

מה זה צילום פורטרט אמיתי ואיך איבדנו את המשמעות שלו לאורך זמן. מציורים מפורסמים של ציירי פורטרטים עד לדור האינסטנט שמגדיר פורטרטים כצילומי סלפי.

Read More
?עידן המקצוענים

מה עושה צלם טוב לצלם טוב ומה עושה תמונה טובה לתמונה טובה? הרבה שואלים את זה וגם אני את עצמי, אבל יכול להיות שלא ניתן לענות על השאלות האלה בלי לייחס אותם לתמונות פחות טובות ולצלמים פחות טובים?

Read More
איך לבחור צלם בימינו גם אם אנחנו לא מבינים בצילום?

הגעתם לרגע המכריע שבו אתם מבינים שאתם צריכים תמונות טובות. הבנתם שבשביל זה תצטרכו צלם או צלמת שאכן יוכלו לעמוד בציפיות שלכם ואולי אף להתעלות עליהם. אתם רוצים את הכי טוב לכסף שלכם ועכשיו הבעיה היא לבחור מישהו נכון. מה יקרה אם אתם לא מבינים לגמרי מה נחשב לצילום טוב ומי נחשב לצלם טוב?

Read More
מה היה קורה אם לכולם הייתה רק את אותה המצלמה

האם אתם יכולים לדמיין מה היה קורה אם לכולם הייתה רק את אותה המצלמה? מה היה קורה אם כולם ללא יוצא מן הכלל היו מחזיקים אותה אצלהם? האם כולם יהיו צלמים או שלמעשה לא יהיה צורך בצלמים?

Read More
כמה צלמים דרושים להחלפת עדשה? או המסע לצלם שמתחיל בימינו

כבר כמעט שני עשורים אחרי תחילת שנות ה2000 ויש רק דבר אחד שאפשר להסכים עליו – אנחנו מלאים ורוויים בתמונות וצלמים בצורה שלא היינו בה מעולם. כל יום אנחנו נתקלים במאות צילומים שאנחנו מתעלמים מהם אוטומטית גם אם הם מצוינים.

Read More
למה חשוב לדעת מה זה צילום? –ניר רויטמן.

למה חשוב לדעת מה זה צילום? דבר ראשון צריך להודות - צילום הוא תחום שמכיל בתוכו המון רבדים. צילום הוא תחום אשר מורכב ממרכיבים של בחירות אומנותיות רבות, חלקן דורשות הבנה טכנית וחלקן הגדול תלוי באישיות שלנו ובבחירות שונות שנעשה.

Read More