NIR ROITMAN
Jerusalem-Style.jpg

Jerusalem Style הרכב היפ הופ

הרכב היפ הופ שמורבב משלושה זמרים. את ההרכב אני מלווה ומצלם להם תוך כדי אמונה שלמה שעוד מעט כולם ישמעו עליהם.

הרכב ההיפ הופ Jerusalem style  הוא הרכב היפ הופ ישראלי שאני מלווה מאמצע שנת 2018 (גם בפרויקט שלהם DONJULIO וגם בפרויקטים עתידים שעוד לא פורסמו אך כבר צולמו) שזה בערך הזמן שבו שמעתי על ההרכב שלהם. הכרתי את אחד הזמרים בהרכב דרך חבר ולאט לאט התגבשה לי הדעה שאני צריך לעשות איתם משהו. הם שרים בעברית ויוצרים כבר שנים. לפעמים ניתן לראות אותם מופיעים בעיקר בירושלים. המוזיקה שלהם מגוונת ולפעמים הם יוצרים פרויקטים ששונים מחתימת הסאונד האופיינית אליהם. אז איך הגעתי אליהם ואיך נוצר הקשר? ובכן את אחד הזמרים בהרכב פגשתי דרך חבר משותף ויצא לי לשמוע מעט בזמנו על זה שיש לו הרכב מוזיקה. ההרכב שלהם הוא די אהוד בין החברים והרבה אנשים מאמינים בהם ונתרמים לקדם אותם. ההרכב שלהם עשה מספר קליפים שאליהם נתרמו בעיקר חברים. "Jerusalem style" עברה מספר גלגולים וכיום היא מורכבת מ3 זמרי היפ הופ שמקליטים את המוזיקה שלהם באופן עצמאי והם תמיד בעשייה ויצירה.

בשלב מסוים הצעתי להם שיתוף פעולה, רציתי לתת להם אופציה ליצור לעצמם חזות ויזואלית מושקעת יותר שתעזור להם בהמשך הדרך. המוזיקה שלהם נחשבת להיפ הופ ישראלי אך איכשהו היא נשמעת לי שונה לטובה ממה שאני בדרך כלל זוכר כהיפ הופ. וגם בתור חובב מטאל אני נהנה מחלק גדול מהמוזיקה שלהם. אני מאמין בהם שהם עוד יגיעו רחוק בזירת ההיפ הופ הישראלי. דף המחווה הזה הוא אחד מהדרכים שלי להביע את האמונה שלי בהרכב שלהם "Jerusalem Style" . "Jerusalem style" הפך בשבילי לפרויקט שאני מאמין שלא ייגמר בקרוב ואני ממשיך לצלם להם צילומי תדמית לחלק מהפרויקטים שלהם. אני מאמין שהרכב ההיפ הופ ששר בברים ירושלמים יפרוץ בקרוב את חומות ירושלים וכולם ישמעו עליהם ואת המוזיקה שלהם בכל ישראל. אז גם אני אחד מאלה שמאמינים בהם ורוצים לעזור להם להמשיך לעשות מה שהם עושים הכי טוב, מוזיקה.…

איך שיתוף הפעולה הזה התחיל? את רונאלד, שהוא אחד הזמרים, פגשתי בחנות של חבר. שמעתי שהוא שאל את אותו חבר אם ייצא לו לצלם להם מתישהו. רק אחרי שרונאלד הלך שאלתי את אותו חבר וזה אמר לי שהוא חבר בהרכב היפ הופ ישראלי שעונה לשם "Jerusalem style"  .מאז אותו רגע ניסיתי לחפש קצת מידע על הרכב ההיפ הופ שלהם וכמובן התעניינתי במיתוג הויזואלי שהם נתנו לעצמם. הסתכלתי על התמונות שצילמו להם וגם ראיתי שהם הפיקו מספר קליפים ושהם מופיעים מדי פעם. אחרי שהתבוננתי בצד המיתוגי החלטתי גם לשמוע אותם.

קיבלתי לינק לsoundcloud ועברתי קצת על המוזיקה. אמנם היפ הופ זה ז'אנר במוזיקה שלא נמצא אצלי בplaylist, אבל הופתעתי לגלות ששיש פה משהו אחר ממה שהכרתי ושונה מהסטיגמה שהייתה לי על מוזיקת היפ הופ ישראלי. בשירים האהובים עלי יש ליריקה מתוחכמת וגם מלאת מוטיבציה. המוזיקה קליטה ונעימה אפילו למישהו כמוני ששומע ז'אנרים אחרים לגמרי. בתוך המלודיות של מוזיקת ההיפ הופ הזאת הופיעה הרבה משמעות כמו בשיר "הדרך אל הטופ" שמספר על מסע להצלחה. השיר "ילדים עוד יגדלו עליך" מקבל משמעות על הרעיון שזמרים צריכים לקחת אחריות על מה הם שרים כי "ילדים עוד יגדלו עליך, רק תזכור...." "הרמת את המייק, לקחת אחריות -למישהו בדוק שינית את המציאות, היית שם אתו כשהמצב היה אבוד. השירים שלך עזרו לו לעבור את הסיוט"... יש עוד דוגמאות טובות בשירים שלהם. מאז ששמעתי את המוזיקה שלהם ולאט לאט התחלתי לנסות להבין את הסצינה של היפ הופ ישראלי -  התחלתי לגבש אצלי מחשבה על לעשות איתם שיתוף פעולה.

בשלב מסוים חשבתי לעצמי שהם הרי יוצרים טובים ואני רוצה לראות את הרכב ההיפ הופ שלהם במקום אחר, הרגשתי שהם יגיעו רחוק והאמנתי שהם יכולים להגיע לגבהים אחרים. זה הביא אותי למסקנה שאמנם אני לא מפיק ולא זמר בעצמי ואני לא מכיר חברות הקלטה, אבל אני יודע לצלם ואני יכול לעזור להם קצת עם המיתוג. אז ערב אחד כתבתי לרונאלד שאני מציע להרכב שלהם שיתוף פעולה. הצעתי לצלם להרכב היפ הופ שלהם. חברי ההרכב שמחו בעיקר מהמחשבה שיש כאן עוד מישהו שמאמין בהם שרוצה לתרום, כמו הרבה אנשים אחרים שעזרו להם בדרך. הפגישה הראשונה עם ההרכב “Jerusalem style” הייתה אולי הראשונה שבה פגשתי את שאר החברים בו. אנתון וארתור. הפגישה התרחשה בבר ירושלמי ליד מקום העבודה שלהם ובו הם הגיעו למסקנה שהם הולכים על שיתוף הפעולה הזה.

הצילום הראשון שלי עם מישהו מההרכב היה עם רונאלד. למעשה צילמתי אותו בבית שלו עם ציוד נייד. חבר משותף היה אסיסטנט. הצילום השני היה יחד עם הרכב ההיפ הופ במלואו והוא צולם לתמונת פרומו להופעה בירושלים. בגלל שכל ההרכב הם אנשים עובדים אז נותר לנו חלון זמן מאוד קטן ולמעשה התחלנו לצלם אחרי השקיעה עם תאורת סטודיו יחידה ליד גן סאקר. מאז יצא לי כמה פעמים לצלם את “Jerusalem style” בנפרד ומספר פעמים בהרכב מצומצם. ההרכב הוציא אלבום היפ הופ ישראלי בשם "סולמות נחשים" ועוד מספר EP’S. הפרויקט העכשווי של ההרכב נעשה בהרכב מצומצם ועונה לשם "DonJulio". הצילומים לפרויקט כבר נעשו ובקרוב גם יועלו לכאן. אני עדיין מאמין שההרכב היפ הופ הישראלי הזה עוד יגיע רחוק ועוד הרבה אנשים ישמעו אותו ועליו. אז כמו ש- “Jerusalem style” אומרים – "הדרך הזאת לא קצרה, כל הדרך צועקים לי סטופ. כל הדרך חדור מטרה, כל הדרך אל הטופ..."

הרכב ההיפ הופ גם בדיגיטל בלינקים הבאים.

https://facebook.com/JerusalemStyle

https://open.spotify.com/artist/0GPLZVgVbXspOl9QpFLYiE

https://open.spotify.com/artist/45C833irVAHFV0GQNS3HFX?si=7dZAlszlSjO41Ju69RtzcA

https://www.youtube.com/channel/UChw49njZAwi1HDRc6jpDZDA

https://soundcloud.com/jerusalem-style

עוד תמונות שצילמתי להרכב ההיפ הופ Jerusalem style כולל תמונות לפרויקט שלהם DONJULIO.