NIR ROITMAN
איגור לזרב, אלוף הארץ באיגרוף.jpg

המתאגרף המקצועי, אלוף הארץ באיגרוף קלאסי - איגור לזרב

איגור לזרב הוא מתאגרף מקצועי ישראלי בליגה המקצועית - אלוף הארץ 3 פעמים ברציפות באיגרוף וייצג את הארץ בנבחרת ישראל. בנוסף הוא גם מאמן איגרוף קלאסי.

איגור לזרב הוא מתאגרף מקצועי ישראלי. מדובר בספורטאי אלוף הארץ באיגרוף 3 פעמים ברצף שגם ייצג את נבחרת ישראל בספורט האיגרוף כמתאגרף בספורט "איגרוף קלאסי". כיום הוא מתאגרף מקצועי שמתחרה בעולם בליגה המקצועית. בין היתר בין התחרויות בחו”ל - איגור גם מאמן איגרוף אישי בעצמו ונותן אימוני איגרוף קלאסי. אם אתם מחפשים אימוני איגרוף על ידי מאמן איגרוף אישי שמכיר את הזירה מקרוב - אני מזמין אתכם לדבר עם איגור בעצמו. אני מאמין שהוא יוכל להתאים לכם כמאמן איגרוף קלאסי אם פניכם לזירה המקצועית או רק רצון ללמוד הגנה עצמית, לשפר את הכושר או הביטחון העצמי. אני מזמין אתכם לפנות אליו ישירות בטלפון (מספר אמיתי שלו ולא מקשר) 054-7601773.

את איגור לזרב שזכה 3 פעמים בתואר אלוף הארץ באגרוף קלאסי במשקל קל פגשתי דרך חבר משותף. הסיפור של איגור לזרב מעניין שהרי מדובר בספורטאי ישראלי עם "תעודות" שהפך להיות מתאגרף מקצועי אחרי קריירה מסוימת בתחומי ספורט אחרים. לפני שאיגור היה מתאגרף הוא היה שחקן כדורגל מקצועי וכילד גם היה אלוף הארץ לגילו במספר תחומים אחרים ואומנויות לחימה. ניתן להגיד שהוא מגיל צעיר מתאמן במגוון אימוני ספורט. את הניסיון הארוך והאיכותי שלו הוא גם חולק בין התחרויות עם תלמידיו שהוא מאמן כמאמן איגרוף קלאסי. האמת הוא סיפר לי שחלק מתלמידיו מגיעים אליו לאימונים בידיעה שהם לא רוצים להיכנס לזירה התחרותית ובאים רק להתאמן. לכן הוא רואה חשיבות מראש להתאים את האימונים לכל מתאמן בנפרד.

איגור רצה שאציין שהמאמן איגרוף והסוכן הנוכחי שמלווה אותו הוא "יבגני בויקו".

 

כל צילומי התדמית של איגור לזרב בדף זה צולמו על ידי. למי שזה מעניין קצת הבנה צילומית על צילומי התדמית שעשיתי לאיגור אכתוב בקצרה, אם לא מעניין אתכם הצילום תמשיכו לקרוא בפסקה הבאה. בעבודה שלי בצילומי התדמית של איגור יצרתי בתאורה הרבה צללים על הפנים שלו כדי ליצור מבט קשוח, מרתיע שמחדד עצמות לחיים וצללים עדינים באזור העיניים. התאורה היא לרוב עילית עם נטייה אחורית ולא סטנדרטית שמגיעה לרוב מקדימה. המטרה ליצור מבט לא נקי ומתיפייף. בודדות התמונות שהחלטתי דווקא להציג את המראה הטבעי שלו כשכל הפנים שלו מוארות כמו פורטרט (אני יודע שהוא היה מעדיף, אבל תדמית דבר ראשון). בכל אופן, מטרת התמונות הללו הן כדי שיופיעו בתחרויות איגרוף ושם ככל שהיריב “קשוח” יותר, ככה זה תורם יותר למכירות. איכשהו כל פעם שאני פוגש את איגור אני שוב מקבל את הרצון הזה לנצל את ההיכרות איתו ולקחת אותו כמאמן איגרוף אישי לאימוני איגרוף וכושר. אף שאני יודע שבזירה התחרותית אין לי מקום או רצון להיות. אבל המחשבה של להתאמן ולהיות מוכן למקרה שיהיה צריך להגן על עצמי או אחרים עוברת בראשי. ההרגשה הזאת עולה גם בכל תחרות איגרוף שלו שאני צופה בה בשידור חי.

בהמשך הדף מצורף ריאיון שבו ראיינתי את איגור לזרב. מומלץ מאוד לקרוא.

אני כבר לא זוכר מתי הפעם הראשונה שפגשתי את איגור לזרב, אבל אני כמובן זוכר את הפעם הראשונה שצילמתי אותו. נפגשנו בדיוק עם כמה חברים לקראת צילומים ואיגור לזרב גם היה ביניהם. איגור הגיע עם ציוד האיגרוף שלו שכלל תיק ספורט עם ציוד איגרוף וכמובן דגל ישראל שאיתו הוא הולך לתחרויות איגרוף בחו"ל. אחרי הצילומים המתוכננים החלטתי שאני מעוניין לצלם גם את איגור לזרב. לא כל יום אני פוגש ספורטאי ישראלי כמו אלוף הארץ באיגרוף קלאסי והחלטתי שכדאי לנצל את ההזדמנות.

הסט כבר היה די מוכן מהצילומים הקודמים ולכן הספקתי לעשות את הצילומים בזמן הקצר שהיה לנו. איגור לזרב אמר שהוא מוכן להצטלם רק אם דגל ישראל יהיה בתמונה וכמובן שהסכמתי. למעשה את אותו דגל ישראל יצא לי לראות בצילומים עתידיים שהיו לי עם איגור. אותו דגל ישראל זה הדגל המקורי שאיתו איגור לזרב עוטף את עצמו בגאווה אחרי שהוא זוכה בתחרויות איגרוף בחו"ל. כיאה לספורטאי ישראלי שייצג את נבחרת ישראל באיגרוף קלאסי, אז הוא היה גאה מאוד בזה שהוא ייצג את הארץ שלנו בתחרויות ספורט בחו"ל כמתאגרף ישראלי.

איגור לזרב הוא ספורטאי אמיתי והוא תמיד מוכן להתחרות, רק תגידו לו שיש תחרות איגרוף בארץ והוא יבוא. הציוד איגרוף כמו הכפפות, מכנסי הספורט עם הספונסרים ודגל ישראל כמעט תמיד עליו. מה שכן שזה דבר שאני שומע בפרשנויות ספורט בזמן שהוא בזירת האיגרוף בתחרויות – איגור תמיד שומר על המשקל שלו ולא צריך לחתוך משקל לקראת תחרויות כמו מתאגרפים אחרים. יאמר לזכותו שהוא תמיד מוכן לקראת כל תחרות שתבוא עליו לטובה, תחרויות איגרוף בארץ ובחו"ל. כמובן שלקראת תחרויות הוא מעלה הילוך באימוני האיגרוף.

הצילומים הראשונים עם איגור לזרב היו קצרים אך מוצלחים. התמונה שצילמתי נבחרה לייצג תחרות איגרוף מקצועי גדולה במולדובה שבה איגור לזרב התחרה ביחד עם מתאגרפים מקצועיים אחרים. מאז הצילום הראשון שעשיתי לו, יצא לי לצלם את איגור לזרב מספר פעמים בשביל תחרויות איגרוף שונות בארץ ובחו"ל.

ארצה לציין את אחד הקשיים ששמתי לב שמתאגרף ישראלי כמו איגור לזרב נתקל בהם בארץ. כאשר מגיעים לרמה גבוהה כספורטאי ועוד ספורטאי ישראלי, יש כמה מכשולים בדרך. מלבד שאין ממש נציגות של איגרוף מקצועי בארץ למרות שיש הרבה מאמני איגרוף אישיים ויש כמה מועדוני איגרוף על שלל סוגיהם או מועדוני התאבקות - אין כל כך הרבה מתאגרפים ישראלים שמוכנים להילחם מול איגור בקטגורית המשקל שלו בתחרויות איגרוף מקצועיות בארץ. ברמה הספורטיבית הגבוהה שאיגור הגיע אליה כיום במיוחד בשנים האחרונות, המתחרים בקטגוריית המשקל שלו לא מוכנים להסתכן ולהפסיד. כל הפסד בתחרות איגרוף הרי מוריד להם ניקוד שנרשם בדף שלהם. לשם כך המועדון איגרוף בארץ של איגור לזרב משתמש בשיטות יצירתיות כדי שאיגור בכל זאת יילחם. לאחרונה נתקלתי שהבודדים שמוכנים להילחם מולו בתחרויות איגרוף בארץ הם בדרך כלל עד 3 קטגוריות משקל מעליו וזה נחשב להמון. בגלל שיש הבדל במשקלים (כ15 קילו הבדל ולפעמים יותר) אז למעשה התחרויות נחשבות לתחרויות ידידותיות ולא נרשמות לטובת אף אחד בניקוד. אני רק אציין שגם את המתאגרפים בקטגוריות משקל הגבוהות יותר – איגור לזרב מנצח או מוביל בקרב האיגרוף בהצלחה (אם מדובר בקרב בלי ניקוד כמו ספרינג). אני תמיד מתבאס שגם לפעמים בתחרויות איגרוף קלאסי שבהם איגור אמור להתמודד אז המתאגרפים שמתמודדים מול איגור לפעמים מבטלים. זה דבר שקורה לפעמים בספורט מסוג זה שהרי לכל הפסד יש משמעות לא קלה בעולם האיגרוף, אבל חבל שזה קורה גם בתחרויות איגרוף שלא נרשם בהם ניקוד.

אז עכשיו אני אשמח לצרף ריאיון שעשיתי עם המתאגרף המקצועי איגור לזרב לקראת דף המחווה שאתם קוראים מולכם עכשיו.

ניר:      איגור לזרב, קצת כתבתי רקע עליך כמתאגרף ישראלי בתחום האיגרוף הקלאסי ובכל זאת אני בטוח שאני לא מכיר לגמרי את כל התארים או התחרויות שהשתתפת בהם. ספר לנו כרגע על התארים והתחרויות הגדולות שהשתתפת  בהם.

איגור:     אז כמו שכתבת נכון להיום אני אלוף הארץ בקטגוריית איגרוף קלאסי חובבנים כבר פעם שלישית. באותם 3 שנים ייצגתי את נבחרת ישראל באיגרוף קלאסי. בזמן האחרון החלטתי לעבור לקטגוריית מקצוענים באיגרוף, האיגרוף המקצועי לא משויך לוועד האולימפי ולכן אסור לי כבר להשתתף בתחרויות כמו האולימפיאדה, אליפות העולם והמשחקים האירופים באיגרוף קלאסי. בכללי השתתפתי בעבר בתחרויות כמו אליפות העולם באיגרוף, במשחקים האירופים באיגרוף, והמוקדמות לאולימפיאדה.

ניר:       יצא לי לקרוא שלמעשה לפני שהיית מתאגרף היית עוסק בתחום ספורט אחר לגמרי, כדורגל מקצועי. בשלב מסוים עזבת את הכדורגל ופנית לאיגרוף קלאסי. ספר לנו על השינוי והבחירה בעולם האיגרוף וממה היא נובעת.

איגור: שיחקתי בזמנו כדורגל מקצועי גם בבולגריה וברוסיה. אפשר להגיד שכאשר חזרתי לישראל אז שם ההתנהלות של הגורמים המקצועיים היא זאת ששברה אותי. הייתה לי היכרות קצרה בזמן הכדורגל עם אימוני איגרוף. כאשר פרשתי מהכדורגל החלטתי לחזור לאימוני האיגרוף. עם האימונים חזרה לי תשוקה מסוימת שהייתה חסרה לי ורציתי לראות עד לאן אוכל להגיע עם עולם האיגרוף. הצבתי לעצמי מטרות כמו להיות אלוף הארץ ולהשתתף באליפות העולם. אחרי שהשתתפתי באליפות העולם ששם ניצחתי בנוקאאוט את המתאגרף המוביל הבנתי שאני יכול להציב לעצמי רפים עוד יותר גבוהים ולשאוף עוד יותר גבוה. אפשר להגיד נפתח לי התיאבון.

ניר:       אמנם אנחנו מכירים אותך עכשיו כספורטאי ומתאגרף מקצועי וזה ברור לכולם, אבל האם זה תמיד היה ברור לך גם כילד שאתה רוצה להיות ספורטאי? האם תמיד הייתה תמיכה בסביבה הקרובה שתעסוק בספורט?

איגור:    נולדתי בסביבה ספורטיבית. אבא שלי היה אלוף בהתאבקות בברית המועצות והיה מאמן באותו תחום. אפשר להגיד שכל תקופת הילדות הוא אימן אותי ובזכותו הגעתי להיות אלוף הארץ בג'ודו ואלוף הארץ בהתעמלות קרקע בגילאי 13-14. גם עד עכשיו הוא מעורב בכל החיים הספורטיביים שלי. אפשר להגיד שהוא המנטור שלי. בלעדיו ההתקדמות שלי יכלה להיות בהרבה יותר איטית אם בכלל.

ניר:       יצא לי לראות שהתקדמת מאוד מהר בתחום האיגרוף הקלאסי דווקא בשנים האחרונות. אלוף הארץ 3 פעמים ברציפות, תחרויות איגרוף בחו"ל ועוד. מה גרם להתקדמות המהירה הזאת פתאום?

איגור: בתקופת הזמן הזאת עברתי להתאמן עם המאמן איגרוף והסוכן "יבגני בויקו" שממש קידם אותי ושינה אצלי את כל תפיסת האיגרוף, הטקטיקה, הטכניקה והפיזיקה. המאמן איגרוף "יבגני בויקו" הוא מאוד מקצועי ומעמיק ואני מודה על כך שדרכינו נפגשו. בזכות “יבגני בויקו” התקדמתי מבחינה מקצועית ממתאגרף חובבן ללוחם מקצועי.  

ניר:       דיברתי על כך שבארץ קשה לך למצוא מתאגרפים שמוכנים להתמודד נגדך בקרבות איגרוף רשמיים. האם זה אומר שתחום ספורט בישראל כמו ענף האיגרוף הקלאסי הוא לא מקום לצמוח בו כספורטאי?

איגור: בארץ אין תשתית ולא תמיכה בספורט. מלבד תחומים שהמדיה דוחפת אותם ומשדרת כמו כדורגל או כדורסל ששם יש מקום לחסויות, ספונסרים וכסף. בלי זה אין תקווה לתחומים אחרים. המדינה לצערי לא תומכת ולא משקיעה בכלל בספורט ובספורטאים. מהניסיון האישי שלי אז כל העלויות של האימונים והתחרויות וגם הייצוג של ישראל היו על חשבוני. בתחרויות שבהם ייצגתי את ישראל באיגרוף אז הייתי צריך לשלם על הטיסות, על ההשתתפות, על הבגדים עם דגל ישראל ועל כל הוצאה שעולה לכם בראש. אני יודע שאם הייתי מייצג מדינה אחרת אז הייתי במצב אחר לגמרי מבחינה כלכלית וכנראה גם מתקדם מהר בהרבה יותר. אני בגאווה מייצג את ישראל אבל אני לא מרגיש בכלל שזה הדדי.

ניר:       לכל מי שלא מתאגרף ולא עוסק בספורט קרבות או אומנויות לחימה, מה תוכל לספר לנו על החוויה בזירת איגרוף? מה עובר עליך לפני קרב, בזמן קרב ואחרי קרב?

איגור:   ברגע שמודיעים לי על קרב שעתיד לבוא, גם יש התרגשות ואז מתחיל להעלות הילוך באימונים וההכנות. לצערי כשמודיעים לי על קרב איגרוף שעתיד לבוא אז יש גם את החששות מהפן הכלכלי שבא עם זה. בתקופה שלפני הקרב אני נאלץ לעבוד פחות ויש הרבה הוצאות בעקבות הקרב והמחייה בכללי. זה פן שהרבה ספורטאים מחו"ל שאני נלחם בהם לא מכירים. המתאגרפים מחו"ל באים בראש נקי בזמן שספורטאים בארץ נאלצים לדאוג כל הזמן ליום שאחרי. בזמן הקרב אני דרוך וברגע שאני שומע את הפעמון אז אני משאיר את כל הדאגות מאחורה ומתרכז רק בקרב. אחרי קרב שנגמר בניצחון אני באופוריה וזאת תחושה שאי אפשר לתאר. אמנם מזמן לא הפסדתי בקרב אך קשה לשכוח את ההרגשה וקשה לתאר אותה. יש הרבה חשבון נפש והרבה למידה מהקרב עצמו. רואה בוידאו את הקרב בלופים ומנסה להבין את הטעויות משם. 

ניר:       מה המטרות שלך לשנים הבאות בעולם האיגרוף הקלאסי והספורט?

איגור:   אחרי שחתמתי להיכנס לליגה המקצועית אז המטרה היא לצבור כמה שיותר קרבות טובים גם בה. המטרה בשנים הקרובות היא להגיש מועמדות לקרב על חגורת אלוף אירופה באיגרוף קלאסי.  

ניר:       מה היית מייעץ לכל מי שרוצה להיות מתאגרף או ספורטאי? מה הטיפים הכי טובים?

איגור:   מי שמתמיד יוכל להצליח ויהיו הרבה קשיים בדרך (במיוחד בארץ). צריך הרבה אמונה עצמית וחייבים להתעלם מכל מי שמנסה להוריד לך את הבטחון העצמי או לבלום אותך ולטשטש לך את החלום. הניצחונות הם תמיד עושים לך טוב אבל אתה לא לומד מהם כמו שאתה לומד מההפסדים. לכן גם כשאתה מפסיד אתה צריך להבין שאפשר לנצל את המצב וללמוד ממנו וזה הכי יקדם אותך. הכי חשוב זה לשכוח את  המשפט אין לי כוח. 

ניר:      משפט לסיום?

איגור:   יש פתגם ברוסית שאני אתרגם אותו לעברית : "יהיה שמפניה ויהיו ורדים, אבל בינתיים דם, דמעות וזיעה".

לידיעתכם: איגור לזרב מלבד היותו מתאגרף מקצועי, בארץ הוא גם מאמן איגרוף קלאסי וניתן לקבוע איתו אימוני איגרוף בטלפון: (מספר אמיתי שלו ולא מקשר) 054-7601773

הריאיון המקורי נערך לפני תקופה מסוימת. מאז הריאיון עם איגור, הוא צבר עוד מספר נצחונות בליגת האיגרוף המקצועית בתחרויתיו בחו”ל. הוא מתאמן בשיא המרץ ומכין את עצמו לתחרויות נוספות. התקופה האחרונה עקב המשבר העולמי גרמה לביטול של הרבה תחרויות, כולל תחרויות שבסוף התקיימו והוא נאלץ לבטל (ואולי זה נחשב להפסד טכני?) עקב סגירת שדה התעופה בן גוריון והסגרים בארץ וחובות הבידוד הארוכות בכל כניסה ויציאה מהארץ. אולי בעתיד אני אערוך עם איגור ריאיון חדש שיהיה יותר עדכני וידבר גם על התחרויות איגרוף האחרונות שלו ברחבי העולם.

אם אתם מחפשים אימוני איגרוף קלאסי על ידי מאמן איגרוף אישי שמכיר את הזירה מקרוב - אני מזמין אתכם לדבר עם איגור בעצמו. אני מאמין שהוא יוכל להתאים אם פניכם לזירה המקצועית או רק רצון ללמוד הגנה עצמית, לשפר את הכושר או הביטחון העצמי. אני מזמין אתכם לפנות אליו ישירות בטלפון 054-7601773.

ארצה לציין שהדף הזה נוצר באהדה גדולה בהתנדבות ללא מטרות רווח מצידי לאחד הספורטאים שאני הכי מאמין בהם ומעריך בארץ. אז איגור לזרב - שיהיה לך בהצלחה.

מצרף כמה פוסטרים שמצאתי מתחרויות איגרוף בחו”ל עם תמונות שאני צילמתי בהם את איגור לזרב.