חנות הסלולר בירושלים GET-MOBILE

GET MOBILE - חנות סלולר מומלצת בירושלים

חנות הסלולר הירושלמית “GET-MOBILE" היא חלק מרשת חנויות סלולר והיא ממוקמת במדרחוב בן יהודה 6 במרכז העיר ירושלים. החנות דוגלת במתן שירות ותמיכה איכותי לכלל לקוחותיה כבסיס להתנהלות העסק.

 

חנות הסלולר הירושלמית “GET-MOBILE" היא חלק מרשת חנויות סלולר והיא ממוקמת במדרחוב בן יהודה 6 במרכז העיר ירושלים. החנות דוגלת במתן שירות ותמיכה איכותי לכלל לקוחותיה כבסיס להתנהלות העסק. בחנות תוכלו לקנות ממגוון טלפונים, ציוד היקפי הקשור לטלפונים ולמחשב, מגוון גאדג'טים, מילוי ומכירה של סימים לרוב רשתות הסלולר בארץ, משחקי קונסולות ועוד. בנוסף ניתנים על ידי החנות שירותי מעבדת פלאפונים מהירים ומסודרים לתיקון פלאפונים לכל החפץ בכך.

טלפון ליצירת קשר – 02-9992675

https://www.facebook.com/GetMobileJeru

שעות פתיחה :

א'-ד' 9:00-22:00

ה' 9:00-23:00

שישי 9:00-15:00

מוצאי שבת 21:00-00:00

קצת על נקודת מבט אישית שלי כלפי החנות פלאפונים – בנוסף ממליץ לקרוא בהמשך הדף ריאיון עם "אלכס" הבעלים של החנות.

את אלכס, הבעלים של הסניף "חנות סלולר בירושלים Get-Mobile”, אני מכיר מגיל צעיר מילדותי בירושלים. יצא לי עם הזמן להתבונן ולראות איך אלכס משקיע בחנות שלו בכל לקוח ומנסה תמיד לעזור ולהוציא את הלקוחות מרוצים. הגישה שלו היא גישה טובה והוא גם אומר שחייבים להשקיע בלקוח החוזר ולכן דואגים לכל לקוח. חשוב לו להתאים לכל לקוח את המוצר המתאים לו ביותר וזה אומר שלקוח יכול לצאת גם עם טלפון טוב וזול, אפילו שחשב שהוא צריך את הפלאפון הכי חדש בשביל להרגיש שדרוג. לצערנו שוק הסלולר הוא תחום שקיבל סטיגמה לא טובה בגלל פעילות של הרבה בעלי עסק שלא רואים כדאיות להשקיע בלקוח החוזר. המצב הנל קיים בהרבה תחומים ובעיקר בעסקים של מכירות ולא רק בחנויות סלולר. הבעיה שאמנם לא קיימת רק בשוק הסלולר הוא כמות מסוימת של בעלי עסקים שבאים מראש בגישה שהם מחזיקים את העסק באופן זמני. יש ביטוי שאני אצטט מהזיכרון שמסביר את הבעיה. "יש רק שתי דרכים להרוויח כסף בעולם העסקים – דרך אחת היא לעקוץ כמה שיותר וכמה שיותר מהר. הדרך השנייה לעומת זאת היא למצוא מה הלקוח צריך ולתת לו מענה לצורך שלו – ואני לא מאמין בדרך הראשונה..." הביטוי הזה מאוד נכון לגבי הרבה דברים ולגבי הרבה תחומים, בין אם חנויות סלולר, עסקים שונים וגם נותני שירות פרטיים. אני אצטט מהריאיון שלי עם אלכס שמופיע בהמשך הדף הזה "אני חושב שלצרכן הירושלמי יש חיבור ברמה כלשהי לחנות שבה הוא תמיד מקבל שירות טוב, אם תדאג לתת ללקוחות שלך הרגשה שיש לו על מי לסמוך פעם אחר פעם – אין סיבה שילך לחפש את זה במקום אחר." וכמה שהוא צודק, זאת אחת הסיבות לכך שהחנות סלולר שלו מומלצת.

יוצא לי מדי פעם לעבור ולהיכנס לחנות פלאפונים שלו ולמי שלא ראה עדיין – "חנות סלולר בירושלים Get-mobile" מעוצבת ומוארת בצורה נוחה ועברה טיפול של מעצב פנים. ניתן לומר שהכניסה מזמינה וכמובן שאני יכול להגיד שמלבד הנראות הטובה אז גם השירות של החנות בסניף בן יהודה בירושלים הוא בסטנדרט גבוה. מומלץ להגיע תמיד יוצא לי לראות בחנות לקוחות קבועים (וכמובן הרבה אקראים) אשר באים גם לקנות וגם להתייעץ לגבי סמארטפון או גאדג'ט אחר שהם קנו. כמו כן מכיוון שיש שירותי מעבדת סלולר מהירה לתיקון פלאפונים אז אני רואה אצלו בחנות לקוחות שבאים בשביל תיקון אייפון או פלאפון אחר שהתקלקל להם וחלקם גם מגלים שהתקלה שלהם יכולה להיפטר במקום מבלי לראות טכנאי או לשלוח למעבדה. מקווה שלא אצטרך שירותי תיקון מעבדה, אבל אם אצטרך שירותי מעבדה אז אני יודע שאגיע למעבדה שלהם. המעבדת סלולר של הרשת גם מומלצת והיא נותנת שירות מהיר ואיכותי ומענה למרבית המכשירים הפופולאריים העכשויים וגם מכשירים משנים קודמות.

ניתן לומר שבמובן מסוים "חנות סלולר בירושלים Get-mobile" בסניף בן יהודה היא הפתעה בשבילי בגלל הסבלנות האדירה שיש למוכרים הקבועים. המדיניות שאלכס הנחיל בחנות שלו בירושלים היא ששירות טוב הוא זה שיגרום לאנשים לבוא ולחזור. אם בן אדם יהיה מרוצה ויידע שיש לו אוזן קשבת אז גם העסק יצליח. אמנם מדובר רק בחנות סלולר אבל החנות "GET MOBILE" בסניף בן יהודה מייצגת בשבילי משהו נעים באווירה בירושלים. ניתן לומר שהיא נראית לי כעסק שבשבילו כל לקוח הוא חשוב ולמדתי ממנה הרבה על שירות לקוחות טוב. אחד הכללים שבחנות שהם דואגים לו זה הרצון שלא יקרה מצב שמישהו ייצא מהחנות לא מרוצה ואת זה אני מעריך. אני מכיר באופן אישי חנויות פלאפונים זולים וחנויות מחשבים ובעיקר רשתות שבהם אני יוצא בהרגשה שהמוכרים חושבים שעושים לי טובה שמוכרים לי פלאפון או מוצר אחר והם לא מספקים שירותים כמו הדבקת מגן מסך, העברת נתונים מטלפון קודם וכמובן לא תמיכה למוצר קיים או תמיכה עתידית. כאן זה שונה ואני מאמין שבזכות הגישה הזאת החנות הזאת תפרח כעסק ואני מאמין שבמקרה של אלכס זה לא ייעצר רק בחנות הזאת ועוד נשמע עליו בהקשר יותר גדול.

כעת אשמח לראיין את אלכס הבעלים של חנות הסלולר בירושלים "חנות סלולר בירושלים Get-mobile" סניף בן יהודה 6 ולשמוע גם ממנו.

ניר: שלום אלכס, אנחנו פוגשים אותך פה בחנות הסלולר שלך במרכז ירושלים. בין לבין הצוות שלך עוזר ללקוחות אחרים, אנשים באים למעבדה, יש מוזיקה של נגני רחוב. מרגישים באזור הזה את ירושלים, אבל בדרך עד אליך נתקלתי בעוד מספר חנויות סלולר באזור של מרכז העיר. חלק מהחנויות גם מוכרים מוצרים דומים כגון סמארטפונים, אוזניות, נרתיקים, נותנים שירותי מעבדת סלולר ומוכרים הרבה אביזרים. מה גרם לך לפתוח חנות סלולר בין כל החנויות עם התחרות כאן ובמה אתה מרגיש שאתה מביא משהו שונה למרכז ירושלים.

אלכס: הקירבה לגאדג'טים וטכנולוגיה מאז ומתמיד הייתה קיימת אצלי, ככה שצעד בכיוון הזה הרגיש הכי נכון. קיימת תחרות, זה נכון, אבל אני מאמין בדרך שלי. כל אחד יכול להחזיק את אותם האביזרים אבל אם עזרת ללקוח, בין אם פוטנציאלי לאותו רגע או לא, פתרת לו איזו בעיה והכוונת אותו למוצר הנכון – זה יכול להחזיק זמן רב.

ניר: כיום מה ניתן למצוא בחנות הסלולר שלך בירושלים?

אלכס: טלפונים, ציוד היקפי הקשור לסמארטפונים, מגוון גאדג'טים, שירותי מעבדת סלולר ועוד.

ניר: מה לפי דעתך הצרכן בירושלים מבקש כאשר הוא פונה לחנויות סלולר ומה יותר חשוב לו?

אלכס: אני חושב שלצרכן הירושלמי יש חיבור ברמה כלשהי לחנות שבה הוא תמיד מקבל שירות טוב, אם תדאג לתת ללקוחות שלך הרגשה שיש לו על מי לסמוך פעם אחר פעם – אין סיבה שילך לחפש את זה במקום אחר. הרבה פעמים אתה יכול במובן מסויים לצפות את העתיד ולנחש לאיזה לקוחות יתעוררו שאלות באותו רגע שיצאו מהחנות ואתה צריך לדאוג להסביר להם על המוצרים בצורה שתקל עליהם בהמשך השימוש במוצר.

ניר: יש לך כבר וותק בתחום כדי לראות מגמות בעולם הגדג'טים לאורך השנים, מה השתנה ומה העתיד צופן במיוחד לצרכן הישראלי?

אלכס: ישראל נוטה להשאר ב "Delay" מאחורי המערב כשזה נוגע לקבלת טכנולוגיות חדשה, לוקח לישראליים מעט יותר זמן לאמץ טרנדים טכנולוגיים חדשים אבל בסופו של דבר הם מגיעים גם אלינו, לא כולם תופסים חזק ומחזיקים מעמד אבל יש הרבה שכן. אני חושב שבשנים הבאות אנחנו נראה יותר מוצרים אלחוטיים, כלי תחבורה קטנים (אופנים חשמליים, קורקינטים ממונעים חשמלית וכדומה), אני מקווה שלאט לאט גם טכנולוגיות של בתים חכמים יהפכו למשהו שנראה יותר. אנחנו חיים בתקופה טכנולוגית מדהימה ואני בטוח שנזכה לראות עוד הרבה פריצות דרך בשנים הבאות.

ניר: תחלוק איתנו טיפים לאיך לתחזק סמארטפון שיעבוד טוב לאורך זמן?

אלכס: הדבר החשוב הראשון שצריך לזכור – לבחור מלכתחילה מכשיר סלולר שיש עליו ביקורות חיוביות בעיקר ומיוצר ע"י חברה שהוכיחה את הצלחתה לאורך השנים. אישית אני, משתדל להתקין כמה שפחות אפליקציות פרט לאלו שבאמת חשובות לי ומקפיד שיהיו יציבות.

ניר: השאלה הכי חשובה מכולם. אנדרואיד או אייפון?

אלכס : תוכנה – אפל. חומרה – אנדרואיד. 😉

אז אם אתם מחפשים מכשיר סלולר, ציוד היקפי שקשור לסלולר, גאדג'טים או שירותי מעבדה איכותים לתיקון סמרטפונים ודברים טכנולוגיים אחרים – אני ממליץ לכם על חנות הסלולר “GET-MOBILE” . הסניף של "GET MOBILE" שאני ממליץ מהרשת הוא כמובן של אלכס. הסניף נמצא ברחוב בן יהודה 6 במרכז העיר ירושלים (בערך מול המקדונלדס הכשר). הטלפון בחנות הוא 029992675. ואם הגעתם דרך הדף הזה, אתם מוזמנים להגיד לאלכס שיספר לי. יעלה לשנינו חיוך. אז אם אתם מבקרים בירושלים או במרכז העיר, קפצו לבקר ובטוח תמצאו משהו שאתם צריכים.