צלם אופנה.jpg

צילום אופנה

צילום אופנה מסוגל לשדר לצופה אווירה יוקרתית או תחושה עממית לפי הצורך. צילום אופנתי וצנוע או מפתה בהתאם לקהל היעד והרצון של בית האופנה והמעצב. לצילומי אופנה חוקים משלו שניתן לשבור ולהרכיב אחרת.

צילום אופנה הוא תחום צילום שמתאפיין בהיבטים מקצועיים אך גם בעל חופשיות מסוימת בפן האומנותי. כשמו הוא בא מתחום האופנה באופן כללי. מטרת הצילומים לרוב הם לתת דגש לאביזרי אופנה או לבוש כלשהו ולעזור למכירתם. יש לומר שהדגשים אמורים להבליט ולהחמיא לאותו אביזר או פריט לבוש ולשם כך נדרש מהצלם אופנה לתת דגש לזוויות ולצורה של הפריט. זה נכון שהפריט צריך להיראות במיטבו ולשם כך עדיף להשתמש בדוגמנים ודוגמניות שיתאימו לסגנון ולאווירה. כמו בכל צילום נדרשת ההחלטה מה הרצון של המעצב או של החברה בתחושה שהצילומים אמורים להעביר לקהל הצופים.

צילום אופנה

חלק גדול בקבלת ההחלטה תשפיע על צלם האופנה לקבל החלטות כגון התאורה, המיקום של הצילומים וההיבטים המקצועיים המתלווים מכך. צילום אופנה שונה מצילום מוצר מכיוון שמנסים למכור גם חוויה ותחושה כלשהי לקונה שכביכול הוא יקבל עם קניית הבגד. בגדים יוקרתיים ישדרו דברים אחרים מאשר בגד עממי שאולי רק ישדר נוחיות. לשם כך הצלם יצטרך להבין את המותג ולהבין את הכיוון שאליו חברת השיווק של המותג מנסה לשאוף.

צילום אופנה למותג.jpg

צילום אופנה הוא תחום שיש בו הרבה סטנדרטים או דברים שמקובלים על הצופים ועל מותגי האופנה, אך הוא גם תחום שנוטה לאפשר הרבה שבירות של סטנדרטים וסגנונות שמקובלים בתקופות מסוימות. צלמי אופנה נוהגים להתעדכן בחידושים והטרנדים שקורים בארץ ובעולם. אני כצלם מאמין בהיבטים הקלאסיים של צילום שאני שואב מהיות זה שאני צלם פורטרטים. אני מאמין שיש מקום בעולם האופנה לצילומים קלאסיים שמבטאים יופי ונועם אלמותי. כיום מלבד מותגים ומעצבי אופנה, גם יש דרישה ממגוון אנשי מקצוע לצילומי אופנה מקצועיים. סטייליסטים, מאפרות וגם דוגמניות שדרושות לחידוש הבוק צילום שלהם.