NIR ROITMAN
Long exposure - blog.jpg

בלוג צילום

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני, הבלוג שלי מדבר בגובה העיניים. מגוון פוסטים בבלוג עם טיפים טובים לצילום שחלקם הגדול נותן משמעות חדשה לגישה שלכם כצלמים וגם למתעניינים.

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני - לפחות זה מה שאני מאמין בו. אני כן מאמין שבלוג צילום יכול גם לדבר על צילום כתרבות מהנה ולא רק כדף של נוסחאות מסובכות. אני מקווה שתמצאו את בלוג הצילום באתר שלי כייחודי ומקווה שזה יעניין אתכם שכן הבלוג צילום שלי מדבר על צילום בגובה העיניים בצורה נגישה.

אני לא מדבר כאן על דברים טכנים ומנסה יותר לדבר על משמעות ודעות על עולם הצילום. אמנם יש פוסטים על טיפים לצילום, אבל אתם גם תתקלו בהרבה טיפים לא ישירים שבאים כגישה פילוסופית שיגרמו לכם לחשוב יותר לעומק לפני שאתם מתחילים לצלם. בבלוג תשמעו דעות על דברים מעניינים שאולי מעסיקים או עוברים בראשם של צלמים או אנשים שמתעניינים בצילום.

אני שם אצלי כמטרה בבלוג צילום שלי גם לעניין אנשים רגילים שלא ממהרים להפוך לצלמים, אך יודעים שאין מה לעשות וצילום זה כבר חלק מהחיים שלנו בעידן הדיגיטלי. אתם מוזמנים לקרוא בבלוג ומקווה שתהנו. אם נהניתם מפוסט מסוים - אני אשמח אם תשתפו את הכתובת שלו ברשתות החברתיות או אפילו באתר או בבלוג שלכם ותספרו בכמה מילים לקוראים הבאים למה אתם מאמינים שהם יהנו מאותו פוסט.

טיול מאורגן בעיניו של צלם – כוכבי הרי האלפים.

אם אתם כמוני וכאשר אתם מרגישים שאתם חייבים רענון מהיום יום אז יכול להיות שגם אתם לפעמים לוקחים איזה טיול לחו"ל. לפעמים אנחנו פשוט צריכים להתרענן במראות חדשים ולאפשר לנפש להתחדש. בטיולי הקודמים לחו"ל לפעמים הייתי מארגן הכל לבדי ולפעמים הייתי דואג לבחור טיול מאורגן שיאפשר לי לבקר בהרבה מקומות בזמן קצר.

רציתי מזמן לכתוב על חלק מטיולי ורק עכשיו החלטתי לעשות זאת. הפוסט הראשון שלי בנושא זה על טיול מאורגן שעשיתי ב2016 דרך חברת פגסוס הישראלית. "כוכבי הרי האלפים" הוא שמו ותאמינו לי שביקרנו בהרבה מקומות מגוונים ומרהיבים. אתן לכם לטעום קצת עם תמונות שצילמתי בטיול ומקווה שתהנו ואולי גם תרצו לבקר שם או לקחת את הטיול הזה גם.

הטיול המאורגן שלנו אחרי טיסה של אל על מנתב"ג התחיל בעיר מינכן. זאת הייתה בחירה קלילה שהתאימה לרוב המטיילים שעדיין התמתחו להם לאט לאט מהטיסה מישראל. ביקרנו בכמה אזורים מרכזים ליד כיכר קארל ומאוחר יותר נסענו באוטובוס מאורגן לכפר האולימפי והאיצטדיון האולימפי. בכפר האולימפי החלטתי להתפצל משאר הקבוצה והסתובבתי בעיקר לבד ודי נהניתי מהשוטטות בו.

אחרי הביקור שלנו במינכן נסענו למלון הראשון שלנו באיזור האהוב עלי כל כך, אזור טירול. המלון עצמו היה מלון הרים אותנטי שנתן לנו חוויה כפרית מקומית והנוף שסבב אותו היה נפלא. היינו מוקפים בהרים ושדות פרחוניים ומרחוק ניתן היה לראות רכבות ישנות עוברות. פשוט כמו לחיות בגלויה.

ביום השני בטיול המאורגן נסענו לעיר זלצבורג שבה נולד מוצארט. שוטטנו בסימטאות הציוריות של העיר והבנו איפה מוצארט גדל ואולי מאיפה קיבל השראה. נכנסנו וטיילנו בגני הארמון מירבל המטופחים שנמצאים גם הם בעיר. בשלב מסוים עלינו ככל הנראה ברכבל לתצפית על העיר (ככל הנראה על גג טירה) כנראה שזאת הייתה טירת הלבורן שבה ראינו גם מחזה חמוד של תיאטרון בובות מכני שמופעל על ידי מים ורוח.

היום השלישי בטיול המאורגן היה אחד החביבים עלי שזכור עלי ביותר. נסענו להר הגבוה ביותר באוסטריה דרך הכביש האלפיני הגבוה של גרוסגלוקנר. אמנם חלקנו חשב שעיקר החוויה הייתה להגיע לתצפית הקיסר פרנץ יוזף שמצביעה על הקרחון הענק, אך מסתבר שההגעה לשם מהנה אפילו יותר. הכביש עצמו נחשב למאוד פופולארי בעיקר בקרב אופנוענים ורוכבי אופניים שכן הוא מוקף בטבע עוצר נשימה. נסענו בין הרים ושדות ונהרות לנופים שלא רואים כל יום.

על צידי הכביש היו שדות ירוקים ואגמים קטנים והרבה ירוק. אמנם בהתחלה לא קלטתי את זה, אבל אנחנו ממש טיפסנו על הרים עם האוטובוס. בכל רגע נתון שעצרנו לצד הדרך, תמיד היה משהו נפלא לצלם. היופי והחוויה נלכדו אצלי בזיכרון וגם בצילומים.

ככל שעלינו יותר למעלה ככה היינו יותר קרובים לעננים. מלמעלה היינו יכולים לראות בנוף את שרשראות ההרים הגבוהות העטופות בשדות ירוקים לכל האורך. אחרי נסיעה ממושכת לבסוף הגענו לאזור התצפית על הקרחון ושם הסתובבנו לראות את האזור ואת הקרחון וגם קצת לאכול. לקחתי מרק גולש חמים והתחלתי לתהות על היופי שראיתי.

אחרי שביקרנו באזור של גרוסגלוקנר נסענו לכיוון מפלי קרימל. למי שלא שמע, מדובר בשרשרת המפלים הגבוהה ביותר באירופה. בהתחלה הסתובבתי מעט ליד החלק התחתון של המפל שנפגש עם האדמה ועטף את כולנו עם צליליהם של המים הגועשים. משם עלינו מעט בהר לצפות במפל מזוית עליונה יותר.

הסתובבנו קצת באזור היפה הזה ולכל מקום שהלכנו שמענו את צלילי המים המתנפצים על האדמה.

אם זכרוני לא מטעה אותי, באותו יום הציע לנו המדריך אחרי שקיבל אישור של כולם ושל החברה, גם לקחת אותנו לגיחה קצרה באגם המלכים. נסענו דרך אזור הררי ונפלא והגענו בסופו של דבר לאגם קסום ומקסים. לא היינו יכולים לשהות בו הרבה, שכן זה היה משהו מחוץ לתוכנית והיינו צריכים לחזור למלון.

אחרי יום כזה שגדוש בטיולי טבע, חזרנו למלון לארוחת ערב.

היום הבא שלנו בטיול המאורגן היה באינסברוק, גרמיש , פארטנקירכן ופלדקירך. אני אמנם יודע שביקרנו פה בהרבה עיירות ציוריות, אך זיכרוני קצת מקשה עלי כי לא שמרתי הרבה תמונות של המקומות כאן. העדפתי לעשות קצת קניות ולהסתובב בערים. ארצה לבקש סליחה מתושבי אינסברוק שקצת שיחקתי עם התמונה של העיר שלהם לצורך אומנותי ו"תלשתי קצת קירות" ועשיתי אותה אפורה יותר ממה שהיא. בסוף היום הגענו למלון השני שלנו בפלדקירך ומשם הסתובבתי בעצמי בעיר.

ביום החמישי של הטיול המאורגן נסענו בין הרי האלפים והגענו לעיירה לינדאו השוכנת ליד אגם בודן. העיירה בנויה על אי והגישה לעיירה נעשית דרך גשר. טיילנו באזור הנמל והעיר ומשם פנינו לעיירה קונסטנץ שבה גם ביקרנו.

כל זה רק הכין אותנו לקראת היעד הבא שהוא אי הפרחים המהמם מאינאו.

האמת ברוב האי שמלא בפרחים וצמחייה טבעית וגם צמחייה מטופלת הסתובבתי עם מצלמה בתיק. רציתי להנות מהיופי ולהירגע. ההרגשה הייתה מעט חלומית ובשלב מסוים רציתי להמחיש את היופי הזה בצורה שונה, וגם כאן לקחתי כמה תמונות שנתתי להם עריכה אומנותית. בסוף היום חזרנו למלון שלנו.

ביום השישי לטיול המאורגן שלנו נסענו ליום טיול בשוויץ. הסתובבנו בין הרים וטבע מדהים שרק שוויץ יכולה להתאפיין בו. הרים גבוהים ונהרות ארוכים לצד הכבישים.

בשלב מסוים עצרנו בתחנת רענון קצרה ואמנם חלק מהאנשים הלכו לקנות משהו לנשנש, אני הלכתי לאזור מאחורי החנות ושם צילמתי את התמונה עם הבית לצד הנהר וההרים. שאר המטיילים גם ירדו ומישהו משם הסכים לצלם אותי במצלמה שלי לזיכרון.

בהמשך הדרך הגענו לעיר לוצרן הציורית ששוכנת על שפת האגם. טיילנו בעיר העתיקה ועלינו על גשר הפרחים המפורסם. זכור לי שביקרנו באנדרטת האריה הגוסס ולאחר מכן נסענו לאחת הערים המרכזיות של שוויץ, ציריך. בציריך הסתובבנו בין היתר ברחוב המרכזי "באנהופשטראסה" וביקרנו באזור התת קרקעי שופע החנויות שמתחת לאזור הרכבת. לאחר מכן יצאנו לדרך לכיוון של מפלי הריין שהם המפלים הגדולים באירופה. אמנם הסתובבנו שם זמן מה, אך משום מה, מרוב שמש ובעיות תאורה לא ממש צילמתי את המפלים עצמם. בסופו של יום חזרנו למלון.

ביום ה7 בטיול המאורגן נסענו לגבול האוסטרי הגרמני וביקרנו בעיירה פוסן ליד "הדרך הרומנטית". ביקרנו בתוך הארמון העונה לשם "טירת הברבור" או בשמו הגרמני "נויישוויינשטיין". מלבד ההתבוננות על המראה החיצוני הנפלא של הטירה עם כל צריחיה שעליהם מבוססים טירות של דיסני, גם נכנסו לטירה לביקור מאורגן עם הסברים. הטירה מבפנים מקושטת במגוון עצום של ציורי קיר המבוססים בעיקר על אגדות וסיפורים גרמנים עתיקים. בין היתר נכנסנו לקפסולה של זמן וביקרנו בחדר השינה של המלך "לודוויג המשוגע" שבנה את הטירה.

בזמן שהסתובבנו בארמון גם הלכנו למרפסות הפונות לכיוון של האגם אלפזה וטירה נוספת שנמצאת לצד האגם. לאחר מכן נסענו לאזור שטוטגארט למלון.

הטיול עצמו היה מדהים. נהניתי כל הדרך. כמובן שבתור צלם מאוד אהבתי בעיקר את הימים שהיינו מוקפים בטבע, אך גם לראות ולשמוע איך חיים המקומים ולבקר באזורים שבהם הם חיים היה מהנה.

לסיכום, הטיול היה 7 ימים ו8 לילות והיינו ב3 מלונות (המלון השלישי היה ליד השדה תעופה כדי שנטוס בבוקר ולא בלילה). ביקרנו בכל כך הרבה מקומות והספקנו כל כך הרבה. כמובן שאחרי 4 שנים אני לא זוכר את הכל, מלבד מה שצילמתי. כמו כן צילמתי יותר תמונות אך נותן לכם כאן רק לטעום מהטיול.

רציתי לציין לטובה את חברת פגסוס שאיתה נסעתי כבר מספר פעמים והיא החברה המועדפת עלי לטיולים מאורגנים לקהל הרחב. הם עובדים בצורה של הכל כלול מראש בלי טיולי אופציה שמתבטלים לחלק מהחברות המתחרות ומשאירים אתכם לעצמכם. עוד פינוק זה שהטיולים המאורגנים של חברת פגסוס כוללים ארוחות ומלונות בדרגה גבוהה. יש להם תוכניות גדושות בהרבה מקומות עם תוכניות מעולות. בקיצור אני ממליץ עליהם בחום. את הטיול זה לקחתי ב2016. מהתבוננות במסלולים המעודכנים של הטיול של חברת פגסוס - המעודכנים נשמעים אפילו יותר מעניינים.

ניתן להגיב כאורחים מבלי להשאיר פרטים מזהים כגון מייל. רק לרשום שם וניתן לבחור למטה להגיב כאורחים.

Nir RoitmanComment