NIR ROITMAN
Long exposure - blog.jpg

בלוג צילום

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני, הבלוג שלי מדבר בגובה העיניים. מגוון פוסטים בבלוג עם טיפים טובים לצילום שחלקם הגדול נותן משמעות חדשה לגישה שלכם כצלמים וגם למתעניינים.

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני - לפחות זה מה שאני מאמין בו. אני כן מאמין שבלוג צילום יכול גם לדבר על צילום כתרבות מהנה ולא רק כדף של נוסחאות מסובכות. אני מקווה שתמצאו את בלוג הצילום באתר שלי כייחודי ומקווה שזה יעניין אתכם שכן הבלוג צילום שלי מדבר על צילום בגובה העיניים בצורה נגישה.

אני לא מדבר כאן על דברים טכנים ומנסה יותר לדבר על משמעות ודעות על עולם הצילום. אמנם יש פוסטים על טיפים לצילום, אבל אתם גם תתקלו בהרבה טיפים לא ישירים שבאים כגישה פילוסופית שיגרמו לכם לחשוב יותר לעומק לפני שאתם מתחילים לצלם. בבלוג תשמעו דעות על דברים מעניינים שאולי מעסיקים או עוברים בראשם של צלמים או אנשים שמתעניינים בצילום.

אני שם אצלי כמטרה בבלוג צילום שלי גם לעניין אנשים רגילים שלא ממהרים להפוך לצלמים, אך יודעים שאין מה לעשות וצילום זה כבר חלק מהחיים שלנו בעידן הדיגיטלי. אתם מוזמנים לקרוא בבלוג ומקווה שתהנו. אם נהניתם מפוסט מסוים - אני אשמח אם תשתפו את הכתובת שלו ברשתות החברתיות או אפילו באתר או בבלוג שלכם ותספרו בכמה מילים לקוראים הבאים למה אתם מאמינים שהם יהנו מאותו פוסט.

איזה כיף זה תמונה מודפסת שלנו. לא רק מצילומי אירועים.

אמנם לחגוג אירועים זה כל כך 2019, אבל עכשיו יותר מתמיד למדנו כמה אנחנו נהנים מלהביט בצילומים של אירועים שהיינו בהם. זה יכול להיות אירוע משפחתי או אירוע של חברים טובים או אפילו אירוע מהעבודה עם הקולגות. נכון שגם לכם יש איזה תמונה עם החברים מודבקת כמגנט על המקרר? אתם לא לבד. אנחנו תמיד אוהבים לעורר בראשנו חוויות חיוביות שעברנו שמחזקות אצלנו את המחשבות החיוביות והאופטימיות שאנחנו אוהבים. עכשיו עולה שאלה, למה רוב האנשים שמים תמונה על המקרר של עצמם עם חברים שצולמה באירוע ופחות תמונות שהם צילמו בעצמם?

ובכן חלקנו שמים גם תמונה שצילמנו בעצמנו. מה שכן זה נכון שהיום אנחנו מחזיקים פחות ופחות עותקים מודפסים פיזים של התמונות שלנו. חלק יגידו שמרוב תמונות שאנחנו מצלמים היום בטלפון או במצלמה, אנחנו לא נותנים חשיבות מיוחדת לשום תמונה ולא בוחרים תמונות להדפסה ואפילו לא שומרים אותם. מצד שני באירוע שצילמו אותנו בצילום מגנטים לדוגמא, בחרו כבר בשבילנו תמונה אחת שתנציח את האירוע מהצד החוויתי שלנו.

אני משער שלרובנו יש אלבום תמונות של המשפחה, חלקנו אף הוסיף לשם תמונות שצילמנו בעצמנו. אבל בשנת 2020 רובנו מדפיסים פחות ופחות תמונות. כבר גדל כאן דור שפחות ופחות מכיר את המדיה המודפסת. גדלים כבר ילדים קטנים שלא החזיקו תמונה מוחשית של עצמם ביד. עכשיו לי יצא לעבוד שנים בבית דפוס והרגשתי את השינוי הזה משנה לשנה. בשלב מסוים שמתי לב שרוב התמונות שאנשים פרטיים היו מדפיסים לעצמם היו של טיולים ולרוב הם הודפסו רק כדי לתת אותם במתנה לחבר ולא לעצמם. אני עדיין מאמין שיש משהו קסום בלהחזיק תמונה שלנו או של מישהו מהמשפחה שלנו ביד ולהרגיש את הנייר החלק עם החספוס הקטן בקצוות. עכשיו רוצים לשמוע עוד משהו? זה גם מאוד מרגש לתלות תמונה שצילמנו בטיול של נוף יפהפה או אפילו תמונה שלנו משתלבים בנוף הזה. וכמובן איך לא נשכח, תמונת פורטרט של חברי המשפחה. לכן בקרוב כשתגיע 2021 אני מציע לכם להחזיק גם צילומים מודפסים של תמונות שאתם אוהבים. אמנם באירועים יהיה אולי מי שיצלם אתכם, אבל תדאגו לצלם דברים אחרים גם. אין קישוט יותר טוב על הקיר מתמונה מודפסת שלקחנו חלק בה.

את כל הצילומים בעמוד זה צילמתי בערב אחד באירוע פורים בירושלים.

ניתן להגיב כאורחים מבלי להשאיר פרטים מזהים כגון מייל. רק לרשום שם וניתן לבחור למטה להגיב כאורחים.

Nir RoitmanComment