NIR ROITMAN
Long exposure - blog.jpg

בלוג צילום

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני, הבלוג שלי מדבר בגובה העיניים. מגוון פוסטים בבלוג עם טיפים טובים לצילום שחלקם הגדול נותן משמעות חדשה לגישה שלכם כצלמים וגם למתעניינים.

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני - לפחות זה מה שאני מאמין בו. אני כן מאמין שבלוג צילום יכול גם לדבר על צילום כתרבות מהנה ולא רק כדף של נוסחאות מסובכות. אני מקווה שתמצאו את בלוג הצילום באתר שלי כייחודי ומקווה שזה יעניין אתכם שכן הבלוג צילום שלי מדבר על צילום בגובה העיניים בצורה נגישה.

אני לא מדבר כאן על דברים טכנים ומנסה יותר לדבר על משמעות ודעות על עולם הצילום. אמנם יש פוסטים על טיפים לצילום, אבל אתם גם תתקלו בהרבה טיפים לא ישירים שבאים כגישה פילוסופית שיגרמו לכם לחשוב יותר לעומק לפני שאתם מתחילים לצלם. בבלוג תשמעו דעות על דברים מעניינים שאולי מעסיקים או עוברים בראשם של צלמים או אנשים שמתעניינים בצילום.

אני שם אצלי כמטרה בבלוג צילום שלי גם לעניין אנשים רגילים שלא ממהרים להפוך לצלמים, אך יודעים שאין מה לעשות וצילום זה כבר חלק מהחיים שלנו בעידן הדיגיטלי. אתם מוזמנים לקרוא בבלוג ומקווה שתהנו. אם נהניתם מפוסט מסוים - אני אשמח אם תשתפו את הכתובת שלו ברשתות החברתיות או אפילו באתר או בבלוג שלכם ותספרו בכמה מילים לקוראים הבאים למה אתם מאמינים שהם יהנו מאותו פוסט.

דברים שצלמים (צלמוסים) אוהבים להגיד ללקוחות שלהם (פוסט הומוריסטי).😂

(פוסט הומוריסטי) צלמוסים או סתם צלמים אוהבים להגיד ללקוחות שלהם כל דבר שיגרום שייקחו אותם לעבודה. גם בלי תיק עבודות סביר מינוס אפשר לציין באינטרנט שאתה מבכירי הצלמים בארץ. חופש הביטוי עובד אצל צלמים מסוימים שעות נוספות. ארצה לציין שהרבה משפטים נשמעים מאוד נכונים, אבל... נאמרים על ידי הצלמים הלא נכונים. כל הדוגמאות הללו נאספו במהלך השנים מפייסבוק, מגלילה באתרים של צלמוסים וכמובן בחיפוש צלמים זולים בגוגל.😜

1.     זה שלא נותן הנחיות. "אני מצלם את המצולמים שבאים אלי בסגנון דוקומנטרי ספונטני רוחני בלי פוזות..." נשמע שיהיה קצת משעמם, נדאג לשעשע את עצמנו.

2.     זה שדואג לכם. "תיקחי מישהו זול ותגלי שהוא רק אתמול קנה מצלמה ולא יודע להחזיק אותה. על דברים טובים צריכים לשלם הרבה. תחזרי אלי כשתתבאסי...". דווקא אליך לחזור?

3.     זה שמכריז בלב העיר. "אם אתם מחפשים צלם מומחה סופר מקצועי מבכירי הצלמים בארץ אז עכשיו מצאתם...". איפה בדיוק?

4.     זה עם ה"ניסיון". "אם את מחפשת צלם עם וותק אז יש לי ניסיון של 50 שנה". בוגר של האוניברסיטה של החיים.

5.     זה שחשוב לו ללמוד. "אני בוגר של 10 אוניברסיטאות לצילום בארץ ובחו"ל". למה כל כך הרבה?

6.     זה שמפנק. "אני מעביר לך 500 תמונות ערוכות של הפורטרט שלך". לא הצלחת לבחור את הטובות?, 10 שניות עריכה?

7.     זה שלא מפספס. "חבילה של 10 דקות צילום, מביא לכם 900 תמונות". איזה הספק, שווה לעזוב את הלחצן מדי פעם.

8.     זה שבטוח. "צילום תדמית שלי יוציא אותך הכי טוב שלך ויביא לך הרבה לקוחות". אתה בטוח שמה שאתה מצלם זה מה שיביא לקוחות?

9.     זה שקיבל ירושה. "יש לי את הציוד הכי מתקדם בעולם...". תתחדש?

10.  זה שחייבים לבחור בו "למה לבחור בי? מחיר זול מבלי להתפשר על האיכות, המון ניסיון, הציוד הכי מתקדם, צילום אומנותי". בפועל תמונות שחור לבן ספיה עם כובע אדום.

11.  עוד מפנק. "עד 80 אחוז הנחה למי שמזמין עד מחר". איפה המחירון?

12.  אלה שבאמת מבטיחים. "מגנטים הכי זול בארץ עם התחייבות". ואני תמיד חשבתי שהצלם והיכולות שלו זה המוצר האמיתי.

13.  הכועסים. "רק חובבנים יצלמו במחיר שמצאת. צלמי באייפון ייצא לך יותר טוב. כשתהיי רצינית דברי איתי". בפועל לקחה אותו והצטערה שלא צילמה באייפון.

14.  זה עם הקפה "אז סיפרו לכם שזול עולה ביוקר? ושמעתם על רשת קופיקס?". עשית אותי צמא.

15.  זה עם התמונות. "אני אצלם לכם לאתר מלא תמונות שונות מיוחדות שתוכלו לשים באתר וברשתות חברתיות ביחד עם הפוסטים" על צילומי סטוק בשאטרסטוק שמעתם?

16.  זה שחוסך איפה שלא צריך. באתר שלו תמצאו דפים מלאים של הסברים למה הוא הכי טוב והסברים על איך לבחור צלם. מה שכן  תמצאו אצלו תמונה אחת לא מובנת בכל דף אם בכלל.

17.  זה שמשקיע "התמונות יהיו מוכנות עוד חצי שנה" מה אתה הולך ללמוד עכשיו ביוטיוב איך לערוך?

18.  זה שתמיד מסביר."המחיר יקר כי מצלמה עולה 15 אלף, עדשות 20 אלף, יש מיסים. בפועל לא משתלם לי אפילו במחיר הזה לצלם אותך". מונית עולה יותר וגם דלק, לא שכנעת.

19.  זה שמזהיר. "לפני שאתם בוחרים צלם מגנטים תתקשרו אלי ואני אסביר לכם ממה צריך להיזהר". תפסת אותנו בחכה.

20.  איזה איכות. "מגנטים עם אחריות לאיכות לכל החיים". כוכבית למטה, "לחיי המוצר".

21.  בונוס: המיוחד. "מחפש מודלית ספונטנית להפקה סופר מיוחדת שאולי תתפרסם". בפועל, סתם כמה תמונות פשוטות בחצר עם בגדים רגילים.

ניתן להגיב כאורחים מבלי להשאיר פרטים מזהים כגון מייל. רק לרשום שם וניתן לבחור למטה להגיב כאורחים.

Nir RoitmanComment