NIR ROITMAN
Long exposure - blog.jpg

בלוג צילום

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני, הבלוג שלי מדבר בגובה העיניים. מגוון פוסטים בבלוג עם טיפים טובים לצילום שחלקם הגדול נותן משמעות חדשה לגישה שלכם כצלמים וגם למתעניינים.

בלוג צילום לא חייב להיות גיקי וטכני - לפחות זה מה שאני מאמין בו. אני כן מאמין שבלוג צילום יכול גם לדבר על צילום כתרבות מהנה ולא רק כדף של נוסחאות מסובכות. אני מקווה שתמצאו את בלוג הצילום באתר שלי כייחודי ומקווה שזה יעניין אתכם שכן הבלוג צילום שלי מדבר על צילום בגובה העיניים בצורה נגישה.

אני לא מדבר כאן על דברים טכנים ומנסה יותר לדבר על משמעות ודעות על עולם הצילום. אמנם יש פוסטים על טיפים לצילום, אבל אתם גם תתקלו בהרבה טיפים לא ישירים שבאים כגישה פילוסופית שיגרמו לכם לחשוב יותר לעומק לפני שאתם מתחילים לצלם. בבלוג תשמעו דעות על דברים מעניינים שאולי מעסיקים או עוברים בראשם של צלמים או אנשים שמתעניינים בצילום.

אני שם אצלי כמטרה בבלוג צילום שלי גם לעניין אנשים רגילים שלא ממהרים להפוך לצלמים, אך יודעים שאין מה לעשות וצילום זה כבר חלק מהחיים שלנו בעידן הדיגיטלי. אתם מוזמנים לקרוא בבלוג ומקווה שתהנו. אם נהניתם מפוסט מסוים - אני אשמח אם תשתפו את הכתובת שלו ברשתות החברתיות או אפילו באתר או בבלוג שלכם ותספרו בכמה מילים לקוראים הבאים למה אתם מאמינים שהם יהנו מאותו פוסט.

לגור מוקף בטבע, מגוון צילומי נוף מהעולם של בתים בחיק הטבע.

מוזמנים לגשת לגלריית הנופים שלי. ניתן להזמין מוצרים רבים לעיצוב הבית. www.roitmanphoto.com/landscapes

תמונות מדהימות של נופים ממלאים את זכרונינו וממלאים אותו ביופי מדהים ומרהיב. היופי של אותם נופים זה משהו שרק הטבע מסוגל לברוא. למרות שהאדם במשך כל ההיסטוריה מנסה לחקות את הטבע, הטבע עדיין עושה את זה טוב יותר ממנו. אכן טבע האדם הוא לחזור לאותם נופים מרהיבים שמהם הוא הגיע. אמנם האדם המודרני המערבי התרגל לחיות בערים המוקפים בבנייני בטון וכבישים שחוצצים ביניהם, אך תמיד ניסה להכניס לאותם ערים מעט טבע. בין אם בערים האלה יש מעט עצים או פארקים קטנים או נרחבים. בהרבה מדגמים בעולם כמות ואיכות הטבע שנמצאת בערים היא גורם חיובי להרגשת אופטימיות ואיכות החיים. חלקנו מחזיקים עציץ קטן בבית רק כדי שיהיה לנו טיפת טבע לחלום עליה שתכניס קצת אוויר לנשמה.

מה שכן יש כאלה שהחליטו שהם רוצים לשלב טיפה יותר את חייהם בטבע ובנו בתים באמצע הטבע וכך הם רואים אותו כל יום בבוקר ובערב. כמה צילומי נופים ממקומות כאלה שנתקלתי בהם ממסעותיי בעולם.

טירת הברבור הלא היא טירת נוישוונשטיין נמצאת בחבל בוואריה שבגרמניה. הטירה המכונה “טירת הברבור” נבנתה לכבוד מלך בוואריה לודוויג השני אשר היה מכונה לודוויג המשוגע. אחרי כניעתו של המלך לפרוסים, מה שגרם לנשל את סמכותיו השלטוניים, הוא התחיל להתכנס בתוך עצמו ולהקים לעצמו מגוון טירות נהדרות שכאלה שבהם הוא ירגיש כשליט בתוך הממלכה הפרטית שלו. הטירה מעוצבת מבפנים בציורים רבים שמקורותים הם בסיפורי עם גרמניים שלודוויג אהב מאוד. כיום הטירה היא אתר תיירות מוביל בחבל בוואריה שבגרמניה ומבקרים את המקום לעיתים גם למעלה ממיליון איש בשנה. לחלקכם העיצוב מזכיר עיצוב של טירות דיסני ואכן הטירה הזאת היוותה השראה לדיסני בחלק מסרטי האנימציה שלהם.

תמונה של הרי האלפים הדולומיטים שנמצאים באיטליה. השם "דולומיטים" מגיע משמו של המינרלוג הצרפתי דֵאוֹדָה גְּרָטֵה דֵה דוֹלוֹמְייה אשר היה הראשון שתיאר את סוג הסלע האופייני להרים הללו, סלע הדולומיט. מה שאופייני מאוד לראות באזורים הרריים כאלו (גם באוסטריה, שוויץ, גרמניה) אלו בקתאות קטנות שמפוזרות בהרים. להבדיל ממקומות שבהם יש בתים גדולים שבהם אנשים אכן מתגוררים, השימוש של הבקתאות האלה הוא לא לצורך מגורים ארוכים. בימי החורף יש הרבה מטיילים באזורים אלו (באזורים אחרים גם גולשי סקי) ולמענם קיימות מגוון בקתאות קטנות שאליהם אפשר לברוח כדי קצת לנוח ולהתחמם במזג האוויר הקר.

שוויץ היא מדינה אלפינית אשר נמצאת במרכז אירופה. המדינה מאופיינת כמדינה בעלת רמת חיים גבוהה וכלכלה יציבה. גבולותיה של שוייץ גובלים עם גרמניה, צרפת, אוסטריה, איטליה ונסיכות ליכטנשטיין. בכל אזור שבו שוויץ גובלת השפה הרשמית היא שונה לפי המדינה הקרובה. שוויץ מוכרת כמדינה בעלת נופים צילומיים מרשימים וכמדינה ש60 אחוז מהשטח שלה הם הרי האלפים עם פסגות אשר מעל 4000 מטר – אתם תראו כאן נוף הררי, אגמים רבים, נהרות וטבע מדהים בשפע. בשוויץ מלבד בערים הגדולות שנראות כמו כל עיר אחרת, יש תרבות מחייה שבה אנשים בונים בתים למרגלות ההרים. הבנייה באזורים אלו לרוב אינה צפופה ומדשאות רבות וטבע מקיף אותה. יש הבונים לצד אחד הנהרות הרבים שיש במדינה בין ההרים ואיך לומר – פשוט חוויה לגור במקום כזה.

העיר לוצרן שוכנת במרכזה של שוויץ. מדובר בעיר מימי הביניים אשר מוקפת בנופים עוצרי נשימה כגון הר פילאטוס, אגם לוצרן, ועוד נופים מרשימים ויפים. ניתן להגיד שהטבע הוא חלק בלתי נפרד מהרומנטיות שהעיר הזאת משדרת. חלק גדול מהבנייה באזורים התיירותיים היא בנייה עתיקה ולא מודרנית והיא משתמרת יפה. בתמונה נוף הזאת ניתן לראות את "גשר הפרחים" אשר ידוע כאזור תיירותי וכאחד הסמלים של העיר לוצרן. הגשר מצופה כולו עץ ובתוכו שוכנים תמונות מהמאה ה17. אף שהגשר נשרף מספר פעמים, חלק מהתמונות ניצלו וחלק מהתמונות עברו שחזור.  

ונציה היא אחת הערים הפופולאריות ביותר לתיירים בעולם. זאת היא עיר היסטורית שבנויה ברובה על תעלות מים רבות. עיר ציורית אשר מלאה בסמטאות קסומות וגשרים שמאחדים בין גדה אחת של תעלה לשניה. היא מלאה בבתי אומנים, מוזיאונים וגלריות. יש כמה דרכים להסתובב בעיר ואחת מהם היא כמובן בשיטוט רגלי ומומלץ ללכת כאן קצת לאיבוד ולראות את היופי שהעיר מציעה. דרך נוספת המומלצת לזוגות היא על ידי שייט בתעלות על גבי גונדולה (סירת משוטים קטנה) פרטית עם "נהג" פרטי שייקח אתכם לאן שתחפצו. ואם אתם לא יודעים לאן אתם צריכים, אז העיקר שתשוטו בנעימים ותהנו מהחוויה. צילום נוף זה מציג את האיפיון של הבניה בונציה שהיא על שפת המים.

תמונת נוף של זאנס סכאנס שנמצא בהולנד. זאנס סכאנס הוא כפר ציורי אשר נמצא 20 קילומטר ממרכז אמסטרדם. הנוף הצילומי של הכפר מציג מראות של כפר הולנדי מהמאה ה17.  הוא הוכרז כפרויקט לאומי לשימור ההיסטוריה, התרבות והמסורת ההולנדית. כיום הוא נחשב למין מוזיאון פתוח וכפר אומנים.  הכפר נחשב לאתר תיירותי שחובה לבקר בהולנד וככזה מגיעים אליו מדי שנה מיליוני מבקרים.

עיר מפורסמת נוספת שבנוייה לצד תעלות מים רבים זאת היא אמסטרדם. אמסטדם היא בירת הולנד ואחד היעדים הפופולארים ביותר למבקרים ותיירים רבים מכל העולם. העיר משלבת בתוכה ישן וחדש זה לצד זה והאווירה הצעירה והפלורליסטית ניכרת ומורגשת. העיר מלבד תעלות מים יפות מלאה במוזיאונים רבים, מרכזי קניות, רחובות יפים, מגוון רחב של מסעדות וקסם שיש רק לעיר הזאת. אחד הדברים שהעיר הזאת מוכרת בהם באיפיון המודרני שלה זה שבילי האופניים הרבים שבה רוכבים חלק גדול מתושבי העיר. רוב האטרקציות קרובות אחת לשנייה והתחבורה קלה ונגישה. בצילום נוף זה ניתן לראות את אחד ערוצי המים האופיינים לאמסטרדם ולסירות התיירים שבה.

עוד אתר תיירותי ומוכר באיטליה הוא צ'ינקווה טרה בחבל ליגוריה בצפון איטליה. ניתן לראות בצילום נוף זה את הצוק המפורסם של מנארולה שנמצא באזור שנקרא “חמש אדמות” שבאיטליה. זה צילום של האזור המפורסם באזור צ'ינקווה טרה” שבאיטליה שהוא אחד מקבוצה של 5 כפרים אשר נמצאים גם ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. הגישה אל הכפרים האלה היא דרך רכבות או סירות, שכן הכניסה אליהם עם רכב פרטי אינה מורשית. המלצה שלי היא ללכת ולטייל רגלית בכפרים ולהנות מהחוויה.

אי שם בבלגיה מתחבאת לה העיר העתיקה ברוג'. העיר היא אחת הערים העתיקות והמשומרות באירופה. מדובר בעיר יפיפיה עם קסם של ימי הביניים שמלאה בתעלות מים וסמטאות צרות. אחד הדברים שאני זוכר מהטיול שלי שם זה הרבה חנויות לשוקולדים בייצור ביתי שמציעות לעוברים ושבים לטעום מהייצור שלהם. אמנם אני לא זוכר את הטעם של השוקולדים,  אך השוקולד הבלגי זכור אצלנו בתודעה כשוקולד איכותי וטוב. יש שיצחקו ויגידו שככל שתסתובבו ותלכו לאיבוד בין הסמטאות הצרות ביותר, כך תגיעו לחנויות השוקולד הטובות יותר. בתמונת נוף זאת ניתן לראות את אחד מהדרכים שדרכם נכנסים לעיר דרך אחד הגשרים.

בתמונת נוף זאת ניתן לראות חלק מאגם המלכים שבגרמניה. האגם שאמנם פתוח לתיירים מוכר גם ככזה ששימור איכות המים בו היא חשובה. יש היגידו שאפילו ניתנת לשתייה. הסירות שמותרות לשימוש באגם אינם מזהמות את המים ורק הן מורשות לפעול בשטחו. האגם מאופיין בכמה אזורים שכן הוא יחסית גדול. בחלק ממנו ניתן לראות את הבקתאות שנמצאות בתמונה שלפניכם ובחלקים אחרים יש כנסייות לצליינים שמגיעים. יש אזורים באגם שמוקפים בהרים גבוהים אשר כמעט אנכיים.

אהבתם? נהניתם? למדתם? מוזמנים לקרוא עוד פוסטים בבלוג הצילום שלי בלינק הבא www.roitmanphoto.com/blog

ניתן להגיב כאורחים מבלי להשאיר פרטים מזהים כגון מייל. רק לרשום שם וניתן לבחור למטה להגיב כאורחים.

Nir RoitmanComment